کد خبر: 112088 | زمان مخابره: ۱۰:۱۶:۴۴ - سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 135 بازدید | نسخه چاپی |

ارتش سوریه کنترل شهر العین در نزدیکی حمص را در اختیار گرفت

ارتش سوریه کنترل کامل مزارع العین در حومه شهر حمص در مرکز این کشور را به دست گرفته است.

به گزارش عمادنیوز: ارتش سوریه روز دوشنبه (اول جولای، ۱۰ تیر) با اعلام این خبر افزود کانون‌های استقرار شبه‌نظامیان مورد حمایت خارج را در چند محله از شهر حمص پاکسازی کرده‌ و عده زیادی از آنان را ازپادرآورده‌است.

نیروهای دولتی سوریه در تهاجمی سه روزه، شبه‌نظامیان معارض را در شهر حمص هدف حملات شدید قرار داده‌اند.

شبه‌نظامیان پیشتر در شهر حما در مرکز سوریه یک خودروی بمب‌گذاری شده را منفجر کرده بودند. این خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی یک مرکز فرهنگی در این شهر منفجر شد.

نیروهای ارتش سوریه همچنین در سایر میدان‌های نبرد در سراسر این کشور به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند.

افراط‌گرایان تکفیری مخالف سوریه در پس بسیاری از بمب‌گذاری‌های مرگباری قرار دارند که از زمان آغاز خشونت‌ها، موسسات دولتی و غیرنظامی را در سراسر این کشور هدف قرار می‌دهند.

ناآرامی‌ها در سوریه از بیش از ۲ سال پیش آغاز شده است و عده زیادی از مردم این کشور از جمله شمار زیادی از سربازان و نیروهای امنیتی سوریه در اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

وزرای خارجه کشورهای حامی افراط‌گرایان در سوریه از جمله مصر، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اردن، قطر، عربستان سعودی، ترکیه، امارات متحده عربی و امریکا در تاریخ ۲۲ ژوئن با تامین تسلیحات بیشتر برای مخالفان سوریه موافقت کردند.

روزنامه وال استریت ژورنال روز چهارشنبه (۵ تیر) گزارش داد سازمان جاسوسی امریکا (سیا) در تلاش برای مسلح کردن شبه‌نظامیان تکفیری که با دولت سوریه می‌جنگند، انتقال تسلیحات به اردن را آغاز کرده است.

منبع: پرس تی ویارسال نظر


− هشت = 0آخرین خبرها