کد خبر: 4277 | زمان مخابره: ۱۴:۴۸:۰۱ - سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 1862 بازدید | نسخه چاپی |

اف-۲۲ های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

خلبانان جنگنده های اف-۲۲ با مشکلات تنفسی روبرو می شوند زیرا اکسیژن کافی به آنان نمی رسد. اخیراً تمامی این جت‌ها به منظور رفع این مشکل جدی زمین‌گیر شدند، اما بدون حل کامل آن، بار دیگر به پرواز درآمدند. از همین رو، پرواز با این جت ها هنوز امن و بی‌خطر نیست. دو تن از خلبانان نیروی هوایی آمریکا از پرواز با این جت امتناع کرده اند.به گزارش عمادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران: جت های جنگنده اف-۲۲ نیروی هوایی آمریکا نه تنها دارای مشکلات فراوان حل نشده ای است، بلکه هزینه بسیار هنگفتی برای مالیات پردازان آمریکایی دربر داشته است.

خلبانان جنگنده های اف-۲۲ با مشکلات تنفسی روبرو می شوند زیرا اکسیژن کافی به آنان نمی رسد. اخیراً تمامی این جت‌ها به منظور رفع این مشکل جدی زمین‌گیر شدند، اما بدون حل کامل آن، بار دیگر به پرواز درآمدند. از همین رو، پرواز با این جت ها هنوز امن و بی‌خطر نیست. دو تن از خلبانان نیروی هوایی آمریکا از پرواز با این جت امتناع کرده اند. آنان به برنامه سیکستی مینتس (شصت دقیقه) در شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا گفتند، ما نه تنها هنگام پرواز با این جت مشکل داریم، بلکه پس از فرود آمدن و حتی هنگام خوابِ شب نیز احساس سرگیجه و ناراحتی می کنیم. بسیاری از خلبانان این هواپیما با سرفه‌های ممتد مواجه می شوند.

از آنجایی که نیروی هوایی آمریکا مجاز است هر خلبانی را که از پرواز با هواپیماهای نیروی هوایی امتناع ورزد، اخراج کند، این دو خلبان وکیل گرفته و با یکی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا صحبت کرده اند تا از اخراج خود از نیروی هوایی آمریکا جلوگیری کنند. خلبانانی که موظف به پرواز با جت های اف-۲۲ هستند، بیمه عمر بیشتری برای خود خریداری کرده اند زیرا آنان هر لحظه منتظر وقوع سانحه ای در این هواپیما و کشته شدن خود هستند.

هر یک از این جت های اف-۲۲ هزینه‌ای میان ۱۳۰ الی ۳۶۰ میلیون دلار برای مالیات پردازان آمریکایی (براساس براوردهای مختلف کارشناسان) در بر دارد که آن را به گرانترین پروژه ساخت جت های جنگنده در تاریخ آمریکا تبدیل کرده است. تاکنون دولت آمریکا ۶۷ میلیارد دلار روی این پروژه هزینه کرده و نه و هفت دهم میلیارد دلار دیگر برای ارتقاء کیفی و نوسازی بخش هایی از این هواپیماها تخصیص داده است. اخیراً دو میلیارد دلار بودجه اضافی برای بهبود قابلیت اعتماد این جت ها هزینه شده است.

نیروی هوایی آمریکا از هواپیماهای اف-۲۲ به علت مشکلات حل نشده ای که داشته، در جنگ های عراق و افغانستان استفاده نکرده است. جالب اینجا است که اغلب رسانه های معروف آمریکایی مشکلات این پروژه و عیوب این جت جنگنده را پوشش خبری نداده اند و حتی آن شبکه هایی که به این موضوع از لحاظ عدم امنیت خلبانان پرداخته اند، به مشکلات پرهزینه بودن این پروژه اشاره چندانی نکرده اند.

این در حالی است که بسیاری از پیمانکاران و شرکت هایی که با ارتش آمریکا برای ساخت تجهیزات نظامی همکاری می کنند، با ارائه آزمایش های جعلی که هرگز انجام نداده و فهرست خدماتی که عرضه نکرده اند، صرفاً از بودجه عمومی خرج تراشی می کنند و در نهایت نیز در بسیاری از موارد تجهیزاتی را به ارتش آمریکا می فروشند که کارآیی لازم یا وعده داده شده را به هیچ وجه ندارد و حتی در برخی از موارد معیوب و غیرقابل استفاده است. به نظر می آید هیچکس پاسخگوی مالیات پردازان آمریکایی در این رابطه نباشد. در عین حال، کنگره آمریکا تلاش می کند از بودجه خدمات عام المنفعه دولتی به منظور کاهش کسری بودجه آمریکا، بکاهد.ارسال نظر


هشت − = 5آخرین خبرها